środa, 15 lutego 2012

Kilka chwil z życia kota.

Kto myśli, że życie kota polega na jedzeniu i leniuchowaniu jest w błędzie. Kot, przynajmniej nasz, ma mnóstwo obowiązków. 
Pierwszy i najważniejszy to nieustanne niemal obserwowanie przez okno, czy przypadkiem nikt podejrzany nie kręci się wokół domu. Praca ta jest o tyle trudna, że trzeba ją niekiedy wykonywać także w nocy, gdy zza okna dochodzą dziwne odgłosy.


Nasz kot bardzo dba także o to, aby ptaszki miały świeżą słoninkę, sprawdza to zawsze, gdy ma możliwość. 


Ostatnio postanowił pomóc mi przy przesadzaniu kwiatków.  Dokonał tego w nocy, chcąc zrobić nam niespodziankę. Nie wiedział niestety, że akurat te kwiatki nie wymagają przesadzenia. 


Poza pracami wspomnianymi powyżej, są jeszcze zajęcia twórcze:
szydełkowanie na pazurkach ...


oraz robienie kwiatów z bibuły.


Na szczęście w życiu kota jest też czas na zabawę. Niestety zmęczenie robi swoje i nie pozwala dokończyć nawet najbardziej emocjonującej rozgrywki.


Czasami biedactwo zasypia na siedząco, podczas rozmowy.


Przeważnie jednak udaje mu się znaleźć wygodne miejsce i solidnie wyspać się, regenerując siły przed podjęciem kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nim kocie życie. 


Harpun dziękuje za uwagę i gorąco pozdrawia wszystkich odwiedzających bloga. Miauuu ...

2 komentarze:

  1. Super psotnik i leniuch w jednym:) Masz rewelacyjnego kociaka, ja strasznie tęsknię za kotem w domu...
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze że w ogóle wziął się do pracy. Masz jednak szczęście że jest już po świętach Bożego Narodzenia i nie wziął się za upiększanie twojej choinki. Ps. Pewnie już pisałam ale masz pięknego psa. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...